Polis Haftası etkinlikleri

Yozgat'ın Yerköy İlçesinde Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Polis Haftası kutlamalarına şehit aileleri ve okul ziyaretleri ile başladı.

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Polis Haftası kutlamalarına şehit aileleri ve okul ziyaretleri ile başladı.

Yerköy Emniyet Müdürü Erdal Tepe ve polis ekipleri, ilçede ana okulu öğrencilerini ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. Anaokulu ziyaretinin ardından İlçe Emniyet Müdürü Tepe ve beraberindeki polis ekipleri, şehit ailelerini ziyaret etti. Şehit ailelerinin her zaman kendilerinin baş tacı olduğunu belirten Tepe, “Şehit ailelerimiz bizim en değerli emanetlerimizdir. Geçmişe doğru uzak ve yakın tarihimize baktığımızda tüm şehitlerimizin maneviyatlarını hissediyoruz. Onları burada bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve hürmetle anıyoruz. Hafta etkinlikleri kapsamında, polis arkadaşlarımızla birlikte ailelerimizi ziyaret ettik.” dedi.

Şehit yakınları da ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirterek, “Emniyet müdürümüz ve polislerimize, çok teşekkür ediyoruz. Bizler de onların haftalarını kutluyoruz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.” diye konuştu.