Polis kavgayı havaya ateş ederek engelleyebildi

Ankara'da meydana gelen kaza sonrası iki taraf, sallama olarak tabir edilen bıçaklarla birbirine saldırdı. Polis, olayı havaya ateş açarak önledi.

Bekir Akın aracın çarpması sonucu ayağından yaralanarak yola düştü.

Bu arada çevrede toplanan vatandaşlar Akın’a yardımcı olarak olay yerine ambulans çağırdı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Akın’a ilk müdahaleyi kaza yerinde yaptı. Çevredeki vatandaşlar yaralının yolun karşı tarafında olan ambulansa taşınması için yolu trafiğe kapattı. Yaralı yolun karşısında bulunan ambulansa taşınırken bir araç yolun kesilmesine aldırmadan yoluna devam etmek isteyince aracın şoförü ile vatandaşlar arasında sözlü kavga başladı.

Tarafların birbirlerine küfür etmesiyle alevlenen kavga biranda büyüdü. Yoluna devem etmek isteyen araçta bulunan şahıslardan biri araca doğru koşarak araç içersinden sallama tabir edilen bir bıçak çıkardı. Bunun üzerine yaralıya yardım etmek için trafiği kesen vatandaşlar da kendi araçlarından demir çubuklar çıkararak birbirlerine saldırmaya başladı. Olay yerinde bulunan polis ekipleri iki grup arasına girerek kavgayı önlemeye çalıştı. Polis, bir türlü sakinleşmeyen tarafların kavgasını önlemek için havaya ateş etti.

Silahını ateşleyerek kavgayı önleyen polis, iki grupta bulunan suç aletlerini alarak olayla ilgili soruşturma başlattı.