Polis memuru sobadan sizan gazdan zehirlenerek hayatini kaybetti

IZMIR - Izmir'in Narlidere ilçesinde Sehit Ayhan Tanriverdi Polis Karakolu'nda görev yapan iki çocuk babasi 11 yillik polis memuru Hakan Ertugrul, evde tek basinayken uyudugu sirada sobadan sizan karbonmonoksit gazindan zehirlenerek hayatini kaybetti.

Izmir’deki depremler ve Ramazan Bayrami’nin yaklasmasi nedeniyle esi Banu Ertugrul ile iki çocugunu birkaç gün önce memleketi olan Izmir’in Tire ilçesine gönderen polis memuru Hakan Ertugrul, önceki gece (Kadir Gecesi) görev bitiminden sonra evine gitti. Ancak Ertugrul, dün saat 19.00’da baslayan gece mesaisine gelmedi. Bunun üzerine süphelenen karakoldaki çalisma arkadaslari Ertugrul’un evini telefonla aradi. Telefona cevap verilmemesi üzerine Ertugrul’un Tire’de ailesinin yaninda olma ihtimaline degerlendiren çalisma arkadaslari buradan da olumsuz haber almalari üzerine karakola yaklasik 100 metre uzakliktaki Yesiltepe Sokak Gökçe Apartmani’ndaki evini çilingir yardimiyla açti. Ancak içeri giren polis memurlari, evde meslektaslarinin cesediyle karsilasti. Yapilan ilk incelemede Ertugrul’un evine gittikten sonra üsüyerek kömür sobasini yaktigi ve uyumak için yattiktan sonra sobadan sizan gazdan zehirlenerek hayatini kaybettigi belirlendi. Polis memurunun cenazesi daha sonra Mezarliklar Müdürlügü’ne kaldirildi.

Ilkokul 4’e giden Cem ve ilkokul 1’e giden Berkant isminde iki çocugu bulunan Ertugrul’un yaklasik üç ay Diyarbakir’dan tayini çikarak Izmir’e geldigi ögrenildi. Genç yasta sobadan sizan gazdan zehirlenerek hayatini kaybeden polis memuru için, bugün tören düzenlenecegi kaydedilirken arkadaslarinin ölümüyle yasa bogulan karakol personeli, “Üç aydir aramizdaydi. Çok iyi, dürüst ve çaliskan bir arkadasimizdi. Kadir Gecesi günü iftari birlikte açmistik. Daha sonra evine gitmisti” diye konustu.