Polis Nevruz etkinliklerini kamera ve fotoğraf makinası ile kaydediyor

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında Nevruz alanında sözde PKK bayrağı ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın posterleri açıldı.

Bu arada, teröristbaşı Abdullah Öcalan posterini gazeteyle birlikte veren PKK yanlısı Ülkede Özgür Gündem gazetesi ile Kürtçe yayın yapan Azadiye Welad gazetesi toplatıldı. Ancak buna rağmen onlarca kişi söz konusu gazeteleri Nevruz alanına sokarak teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterini açtı.

Bir grubun polise taşlı saldırısı sonucunda güvenlik arama noktaları kaldırılınca insanlar üstleri aranmadan Nevruz alanına girmeye başladı. Nevruz alanında çok sayıda sözde PKK bayrağı ile Abdullah Öcalan posterlerinin çokluğu dikkat çekti.

Diyarbakır’daki Nevruz etkinlikerini yabancı gazeteciler ile çoğunluğu Avrupa’dan gelen 103 yabancı misafir izliyor. Antikacı Nil Demirkazık terör örgütü sözde bayrağı altında halay çekti.

Nevruz alanının çevresinde yoğun güvenlik tedbirleri alan polis, yakınlardaki bir tekstil fabrikası ile Vali Nafiz Kayalı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda konuşlandırıldı.