Polis okul aile birliği toplantılarında velileri bilgilendiriyor

Hatay'ın Erzin ilçesinde, okul aile birliği toplantılarına katılan polis, öğrenci velileri ve okul yöneticilerini bilgilendiriyor.

Hatay’ın Erzin ilçesinde, okul aile birliği toplantılarına katılan polis, öğrenci velileri ve okul yöneticilerini bilgilendiriyor.

Erzin Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri ilçedeki ilk, orta ve liselerin okul aile birlikleri toplantılarına katılarak velilere yönelik genel güvenlik konuları hakkında genel bilgi veriyor.
Vatandaşları zor durumda bırakan dolandırıcılık olaylarının yaşanmadan önüne geçmek isteyen polis, öğrenci velilerini ve okul idarecilerini uyarıyor. Bu toplantılara katılan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, çocuklarının nasıl güvenli internet kullanacaklarını, okul önlerinde alınan güvenlik tedbirlerini, dolandırıcılık yöntemlerinden birisi olan cep telefonundan kendisini hakim, savcı, polis gibi tanıtıp vatandaşlardan para ve kontör isteyenlere karşı itibar edilmemesi konusunda uyarıyor. Velilerden telefonlarına gelen tanımadıkları çağrılara cevap vermemelerini isteyen polis, her hangi bir olumsuzlukla karşılaşıldığında hemen polise haber verilmesi gerektiğini aktarıyor.