Polis penisi kesilen adamı arıyor

TRABZON'da, sevgilisinin, penisini keserek camdan attığı Sinan Günaydın ortadan kayboldu.

Polisin, olaydan sonra hastanede yerine dikilen penisin işlevini kaybedip etmediğini belirleyebilmek için sağlık kuruluşuna götürmek amacıyla aradığı Günaydın, Rize’deki adresinde bulunamadı. Günaydın’ın nerede olduğu konusunda bir bilgi de alınamadı.

Olay 2008 yılı Ağustos ayının ilk günlerinde Trabzon’un Değirmendere semtindeki bir otelde meydana geldi. 41 yaşındaki lknur Toptan, birlikte olduğu 30 yaşındaki Sinan Günaydın’ın uyurken penisini keserek bitişikteki bir otelin çatısına attı. Sinan Günaydın, polislerin çatıda bulduğu penis parçasıyla birlikte İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi, burada geçirdiği ameliyatla kopan penis parçası yerine dikildi. Olay sonrasında Rize’nin İyidere İlçesi’nde yakalanan İlknur Toptan ise savcılıktaki sorgulamasının ardından serbest bırakıldı. Hakkında, Trabzon 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde, `Bıçakla kasten adam yaralamak’ suçlamasıyla 1 ile 3 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Trabzon Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca olay sonrasında hazırlanan raporda ise, Sinan Günaydın’ın penisinin kesilmesinin şahsın yaşamını tehlikeye soktuğu ve basit bir tıbbi müdahale ile giderilemeyeceği belirtildi. Olaydan 18 ay geçtiği, peniste bir işlev kaybı olup olmadığının tespiti için Günaydın’ın bir sağlık kuruluşuna gönderilmesi gerektiği kaydedildi.

BABASI NEDREDE OLDUĞUNU BİLMİYOR

Trabzon 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi, davanın bir süre önce görülen duruşmasında verdiği ara kararında, Sinan Günaydın’ın penisinde bir işlev kaybı olup olmadığının tespiti için, en yakın bir sağlık kuruluşunun Üroloji Servisine sevk edilerek muayene edilmesini kararlaştırdı. Mahkeme, Rize’de oturduğu belirtilen Sinan Günaydın’ın hastaneye sevki için, 10 Şubat 2010’da Rize Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazdı. Bunun üzerine Sinan Günaydın’ın adresine giden polisler, baba Bilgi Günaydın’a ulaşabildi. Bilgi Günaydın, oğlunun 6 ay önce evden ayrıldığını, kendisiyle görüşmediğini, telefon numarasını da bilmediğini söyledi. Rize polisi de, bir tutanak ile durumu mahkemeye bildirdi.