Polis psikolojik sorunu olan genci psikolog ve avukat huzurunda dinledi

Bursa'da, okuldan eve dönerken yolunu kesen bir şahıs tarafından cep telefonu gaspedilen psikolojik sorunu olan öğrenciyi polis, psikolog ve avukat huzurunda dinledi, gaspçının eşgalini
belirleyerek şüpheli şahsı gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Osmangazi Metro İstasyonu ile Merinos Evleri arasında meydana gelen olayda 14 yaşındaki öğrenci Samet A’nın yolunu kesen bir şahıs, öğrencinin cep telefonunu gaspedip kaçtı. Olayın ardından Samet A., durumu önce ailesine sonra polise bildirdi. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne götürülen mağdur öğrencinin psikolojisinin bozulmaması nedeniyle psikolog ve avukat nezaretinde ifadesi alındı. Gaspçının eşgalini alan polis, olayın meydana geldiği bölgede yaptığı araştırmada gaspı gerçekleştiren 19 yaşındaki T.K. isimli şahsı yakaladı. Samet A.’nın cep telefonu şahıstan temin edilerek sahibine teslim edildi. Emniyette sorgulaması tamamlanan şahıs, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Oğlunun psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Samet A’nın annesi, polisin çocuğunun ifadesini psikolog ve avukat nezaretinde almasını memnuniletle karşıladı. İsminin açıklanmasını istemeyen anne; “Polisler, psikolojik sorunlar yaşayan oğlumun ifadesini almadan önce kendisini Emniyet’e davet ettikleri bir psikolog ve avukatla görüştürüp psikolojisinin daha da bozulmasını önlemek için büyük bir şefkat gösterip önlem aldılar. Sonra da oğlumun verdiği ifade ve eşkal doğrultusunda yaptıkları titiz bir araştırmadan sonra oğlumu korkutup sonra da telefonunu alıp kaçan şahsı saptayıp yakaladı. Kalp yetmezliğinin yanında heyecanlandığı zaman ağzından kan gelip çoğu kez baygınlık geçiren oğluma Emniyet Müdürlüğü’nde gösterilen bu insani davranış beni çok memnun etti. Bu nedenle başta Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Çapkın olmak üzere Asayiş Şube Müdürü Sayın Mustafa Kıhtır ve Gasp Büro Amirliği’nde görevli tüm yürekli personele açık teşekkürlerimi iletiyorum. Sağ olsunlar var olsunlar” dedi.