‘Polis taşlayan çocuklar 10 yıl sonra ne olacak?’

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, AK Parti hükümetine "sıfır terörlü" bir ülke devrettiklerini ileri sürerek, "Bugün Türkiye sokaklarında polis taşlayan çocukların 10 yıl sonra durumları ne olur diye sormadan edemiyorum." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da yüklenen Sezer, Türkiye’yi parsel parsel yabancılara satmakla suçladı.

Sezer, “Birilerine değerlerimizi peşkeş çeken, laik ve demokratik Atatürk cumhuriyetinin değerlerini dışarıdan dayatmaların içine sürükleyen bu başbakan, kimin başbakanı?” diye sordu.

Sezer’in sözleri partililer tarafından, “Başbakan Sezer” sloganıyla destek buldu. Türkiye sokaklarında polis taşlayan 14-15 yaşlarındaki çocukların sayılarının binlerce olduğunu öne süren Zeki Sezer, “Şu anda bu vaziyette olan çocukların 10 yıl sonra durumu ne olur diye sormaktan kendimi alamıyorum.” diye konuştu.

Ekonomik ve sosyal yaşamı iyileştirdikleri bir dönemde Türkiye’yi devrettiklerini öne süren DSP Genel Başkanı, “En önemlisi sıfır terörlü bir ülkeyi devrettik bunlara. Teröristten sözedilmeyen, şehit cenazelerinde buluşmadığımız bir Türkiye’yi bu bilgisizlere, bu beceriksizlere devrettik.” dedi.

“Başbakan, borçbakan” diyen Sezer, 1.5 milyar dolara devrettikleri cari açığın 2005 yılında 23 milyar dolara ulaştığını, dış ticaret açığının ise 42 milyar dolara çıktığını söyledi. Türkiye’de işsizlik, yoksulluk ve açlık rekor seviyelere ulaştığını iddia eden Sezer, “Üç yılda işsiz sayısını 12 milyara çıkardılar. Türkiye’nin iç ve dış borcunu toplam 100 milyar dolar arttırdılar.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Zeki Sezer’in elini sıkmak için sahneye çıkan partiler arasında izdiham yaşandı. Sezer, başında sarık ve elinde DSP bayrağı taşıyan yaşlı bir adam ve yaşlı bir kadınla basın mensuplarına poz verdi. Daha sonra partililere el sallayarak salondan ayrıldı.