Polis tuvalet deliğinden esrar çıkardı

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından sabaha karşı sabıkalı ve aranan kişilerin yoğun olarak yaşadığı Kuruçay, Boğazici, Hilal ve Güney mahallelerinde 12 eve eş zamanlı operasyon düzenlendi

Bu durumu farkeden polisler, delikteki uyuşturucuya çıkarmakta oldukça zorlandı. Asayiş Sube Müdürlüğü’nde görevli bir komiser, eline naylon torba takarak uyuşturucu maddeyi pis su borusuna gitmeden çıkarmayı başardı. Tuvalete uyuştucu madde atan ve evinde hint keneviri de bulunan kişi gözaltına alındı.
Konak, Bornova, Balçova, Buca İlçe Emniyet Müdürlükleri ile Çevik Kuvvet, Asayiş Şubesi ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerden sivil ve resmi toplam 153 emniyet personel, Fuar Asayiş Ekipler Amirliği’nde toplandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve “Güven” adı verilen operasyon saat 06.00’de eş zamanlı olarak başladı. Daha önceden belirlenen ve çeşitli suçlardan aranan kişilerin oturduğu toplam 12 eve mahkemeden alınan arama kararıyla baskın yapıldı. Aramalarda “Dudi” isimli kurt köpeği de kullanıldı.

Düzenlenen operasyonda Boğaziçi Caddesi 22 numaradaki evin kapısını çalan polis, içeriden cevap alamayınca çilingir çağırarak kapıyı açtı. Evde saksıya diktiği dikilmiş hint keneviri bulunurken evde bulunan N.K., yakalanarak gözaltına alındı. Evin alt katında yapılan aramada ise tuvaletin deliğine atılmış yaklaşık yarım kilo ağırlığında esrar bulundu. Tuvalet deliğindeki esrarı çıkarma görevi ise polislere düştü. Eline poşet geçiren bir komser tarafından tuvalet deliğinden çıkarılan esrar maddesi bir poşete konularak emniyete götürüldü. Pis su borusuna giden esrarın çıkması için polisler joplarla boruları kırdı ancak bir sonuç elde edilemedi. Aramalarda uyuşturucu konusunda özel eğitim görmüş olan “Dudi” adlı köpek de evlerin her yerini didik didik aradı. Boğaziçi Caddesi’ndeki bir eve yapılan baskında Dudi, uyuşturucu aramak için eve girdi. Evde o sırada uyumakta olan kişiler ise dışarıya çıktı.

Bu tür operasyonların devam edeceğini belirten emniyet yetkilileri, “Suçlu potansiyeli ve suç unsurlarının yoğunlukta olduğu İzmir’in her köşesine belirli aralıklarla sabaha karşı operasyonlar yapacağız. Amacımız vatandaşlarımızın kendilerini güven içinde hissetmelerini sağlamak, suçlulara ve suç unsurlarına göz açtırmamak.” diye konuştu.