Polis yakalayamazsa kar yakalar

Ankara'da alkollü bir şekilde direksiyon başına geçen sürücü ile polis arasında yaşanan kovalamaca, alkollü sürücünün kara saplanmasıyla son buldu.

Çankaya Kızılırmak Caddesi üzerinde meydana gelen ilginç olay devriye gezen karakol ekibinin önüne aniden Bayındır Sokak’tan bir minibüsün çıkmasıyla başladı. Polis ekipleri bir süre minibüsü takip etti. Ekipler sürücünün alkollü olabileceğini düşünerek minibüs sürücüsü Hayrettin Torun’a ‘dur’ ihtarında bulundu. Ancak Torun uyarıya aldırış etmeden ilerlemeye devam etti. Böylece Torun ile polisler arasında kovalamaca yaşandı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Torun, yolun kıyısında birikmiş karlara saplandı. Torun’un alkollü olduğunun anlaşılması üzerine olay yerine trafik ekipleri çağrıldı.

Yapılan kontrollerde 146 promil alkollü çıkan Torun, kendisini görünteleyen basın mensuplarına hakaret içeren sözler sarf etti. Bu arada, minibüsü parka götürmek isteyen ekipler, kar engeline takıldı. Aracı saplandığı yerden çıkarmak için alkollü sürücü de araçtan inerek polis ekiplerine yardımcı oldu. Uzun uğraşlar sonunda araç saplandığı yerden çıkarıldı.

Torun aracıyla birlikte karakola götürüldü.