Polis yazlıktaki ailenin evine giren hırsızı aradı

Çanakkale'nin kordon boyunda bulunan bir apartmandaki boş dairelere hırsılık için giren şahsı komşuların fark etmesi sonrası olay yerine gelen polis ekipleri çatılarda ve bahçede hırsızı aradı.

Vatandaşların, komşularının evinde hırsız olduğunu söylemesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. Komşuların telaşından faydalanan hırsız ise evden çıkarak apartmanın çatısına çıktı. Diğer apartmanlar ile aynı seviyede olan çatıdan atlayarak izini kaybettirmeye çalışan hırsızı, polis ekipleri de çatılarda ve diğer apartmanların balkon ve bahçesinde aramaya başladı. Bahçede hırsız avına çıkan ve elinde feneri olmayan polisin imdadına basın mensupları yetişti. Hırsız ile karşı karşıya gelebilecekleri düşüncesiyle silahlarını çeken polisler, kamera ışıklarının yardımı ile bahçeyi ve kazan dairesini didik didik aradı.

Hırsızın darmadağın ettiği evin sahibi Mustafa Kandırlı, “Biz üç gün önce İstanbul’a gitmiştik. Bugün döndük ve yazlığımızdaydık. Komşularımız telefon ile arayıp haber verdiler. Eve hırsız girmiş her tarafı dağıtmış. Özellikle para ve altın aramış. Hanımın biraz altını vardı onu almış. Diğer eşyaları ellememiş.” diye konuştu.

Apartmanın bulunduğu caddeyi abluka altına alan polis ekipleri tek tek tüm apartmanlara ve iş yerlerine girerek arama yaptıysa da bölgede saklandığını düşündükleri hırsızın izine rastlayamadı.