‘Polis yok mu?’

Kaza yerinden kaçtıktan sonra yakalanan alkollü sürücü polise, "Polis yok mu" diye bağırdı.

Yaralanan şahısların bulunduğu otomobilin olay yerinden kaçan sürücüsü, vatandaşların ihbarıyla yakalandı. Polis tarafından yakalanan sürücü gözaltına alınırken uzun süre polisi uğraştırdı. Polis, güçlük çıkaran şahsı polis otosuna bindirebilmek için zor kullandı.
Kaza, Aksaray Mustafa Kemal Paşa Cadesi üzerinde saat 05:00 sıralarında meydana geldi. Tolga Bekiroğlu’nun kullandığı 34 UF 4463 plakalı otomobil, Özcan Gür yönetimindeki 34 UG 3357 plakalı ototmoblle çarpıştı. Aşırı hız ve alkolün neden olduğu kazada Gür’ün kullandığı otomobilde bulunan Cengiz Köleoğlu ve Turan Karaahmetoğlu araçta sıkışarak yaralandı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılan yaralılar, ambulansla Vakıf Gureba Eğitm ve Araştıma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, polisin ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında olay yerindeki telaştan yararlanarak kaçan sürücü Gür, vatandaşların ihbarıyla polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınmak istemeyen sürücü, uzun süre polise direndi. ”Ben suçsuzum; beni bırakın.” diye zorluk çıkaran Gür, ”Polis yok mu? Devletin görevlisi yok mu?” diye polise bağırdı, fakat gözaltına alınmaktan kurtulamadı.

Diğer otomobilde bulunan ve sarhoş olduğu gözlenen bir genç ise aldığı alkolün etkisiyle hurdaya dönen otomobili hareket ettirmeye çalıştı. Polise ”Bu otomobil çalışmaz mı” diye soran şahıs, güçlükle otomobilden uzaklaştırıldı.

Öte yandan, Gür’ün kullandığı otomobilde, yüklü miktarda para bulunduğu öğrenildi.