Polise 3 saatte 230 ihbar yapıldı

Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından şüphelinin yakalanması amacıyla vatandaşların arayabilmesi için verilen telefon numarasına, 3 saat içinde 230'un ihbar geldi.

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından şüphelinin yakalanması amacıyla vatandaşların bilgi amaçlı arayabilecekleri açıklanan 2 telefon numarasına, 3 saat içinde 230’un üzerinde ihbar ve protesto mesajı geldi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün 212 alan kodlu 636 29 50 numaralı telefon hattına, numaranın kamuoyuna açıklanmasından sonraki 3 saat içinde 200’ün üzerinde telefon geldi. Gelen telefonların bir kısmının ihbar, bir kısmının ise protesto içerikli konuşma olduğu öğrenildi.

Açıklanan 212 alan kodlu 636 12 53 numaralı diğer telefonu ise 30 kişinin aradığı bildirildi. Aramaların sadece İstanbul’dan değil, diğer şehirler ve yurt dışından da yapıldığı ifade edildi. Bu arada, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün ”155@iem.gov.tr” elektronik posta adresi ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün ”webmaster.tem@iem.gov.tr” adreslerine gelen mesaj sayısının ise çok az olduğu öğrenildi.

Gelen ihbar telefonları ve elektronik postalarda verilen bilgilerin titizlikle değerlendirildiği belirtildi.