Polise kafa atan kapkaççılar dehşet saçtı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde motosikletli iki kapkaççı bayram alış verişinden dönen genç bir bayanın çantasını çalarak kaçtı.

Alınan bilgiye göre olay İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nin arka sokağında meydana geldi. Motosikletli iki kapkaççı takip ettikleri Gökbel Çiçek’in (29) çantasını çalarak kaçtı. Asayiş Büro Amirliği’ne giderek kapkaça uğradığını söyleyen genç bayana sabıkalılar dosyasından teşhis yaptırıldı.

Kapkaça uğrayan bayanın M.E. (25) ve İ.E.’yi (18) teşhis etmesi üzerine polis operasyon başlattı. M.E’nin evine baskın yapan polis iki kapkaççıyı çaldıkları çanta ve olayda kullandıkları motosikletle birlikte yakalamayı başardı. Operasyon sırasında bir polis memuru kapkaççının kendisine kafa atması sonucu yaralandı. Burnunda kırık olduğu öğrenilen polis memuru İskenderun Körfez Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde göz altına alınan iki kapkaççı kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına ve emniyet müdürünün makam aracına tekme attı.

Çalınan çantasını polislerden teslim alan kapkaç mağduru Gökbel Çiçek basın mensuplarına yaptığı açıklamada kısa sürede kapkaççıları yakaladıkları için polislere teşekkür etti. Çiçek “Çantamda değerli bir şeyin olup olmaması önemli değil. Kapkaççılar benim canıma da kast edebilirlerdi. Onları kısa sürede yakaladıkları için polislere teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.