Polise karşı gelen 2 kişi tutuklandı

Konya'nın Seydişehir ilçesinde kimlik kontrolü yapmak isteyen polise karşı gelen 2 kişi, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak, Seydişehir Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

M.K. isimli şahsı aracı kullanırken durdurup evraklarını kontrol etmek isteyen polis, aynı araçta haklarında hırsızlık yapmaktan dava açılan K.K. ve A.M. isimli şahıslar ile R.Y. ve S.D. isimli şahısların bulunduğunu görünce araç sürücüsü M.K. yı ekip otosuna davet etti. Ekip otosuna alınan M.K. polise siz bana hiçbir şey yapamazsınız diyerek hakaret içeren sözler sarf etti.

M.K. ile polis arasında bu tartışma devam ederken K.K. isimli şahıs ta emniyet birimlerine hakaret içeren sözler sarf etti. M.K.’nın kullandığı araçta arama yapan ekipler, araçta K.K. ye ait kelebek tabir edilen bir bıçak ile 7.65 çapında markası ve seri numarası kazınmış şarjörü olmayan bir tabanca ve namlusu değiştirilmiş kuru sıkı tabanca ele geçirdi.

M.K. ve K.K., sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak Seydişehir Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Seydişehir Emniyet Müdürü Mehmet Cemal Issı, Seydişehir’ de suça ve suçluya asla geçit vermeyeceklerini ifade ederek aynı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Son günlerde polis vatandaş işbirliğinin güzel örneklerini yaşadıklarını da ifade eden Issı, polis vatandaş birlikteliğinin devamını istedi.