Polise saldıran 5 kişinin 40’ın üzerinde suç kaydı çıktı

Bursa'da, bir hırsızlık olayına karıştığı iddiasıyla gözaltına alınmak istedikleri sırada polis ekiplerine taş, tuğla, çaydanlık ve sandalye ile saldıran 5 kişi yakalanırken olayla ilgili 6 kişinin de arandığı bildirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı sokak timleri, şahsın bindiği taksiyi takip ederek Kızyakup Mahallesi’ne geldi. Polis ekiplerinin zanlıyı gözaltına almak istemesi üzerine Roman vatandaşlar, şahsı vermemek için polisle çatıştı.

Polis ekiplerine taş, tuğla, çaydanlık ve sandalye fırlatan şahıslar, polisin havaya ateş açması ve biber gazı kullanması üzerine tepkilerini artırdı. Mahalle sakinleri, 1 kişinin silahla yaralandığını öne sürüp hırsızlık zanlısını kaçırdı. Olaylarda Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ait 4, Yıldırım Polis Merkezi’ne ait de 1 aracın camları kırıldı.

Şüpheli kişilerin yakalanması için çalışma başlatan polis ekipleri, olaylara karıştığı tespit edilen Sevsay K. (27) Ferhat C. (38), Yakup C. (27), Canip D. (20) ve Muhammet P’yi (39) mahalle içinde yakaladı. Yakalanan zanlıların emniyette 40’ın üzerinde suçtan kaydı olduğu belirtildi.