Polisle çatışan 4 hırsızlık zanlısından biri vurularak öldü

Bahçelievler'de girdikleri bir marketi soymaya çalışan 4 hırsızlık zanlısı ile polis arasında çıkan çatışmada, zanlılardan birisi kalbinden vurularak hayatını kaybederken, diğer 3 kişi geldikleri otomobille kaçarak izlerini kaybettirdi.

Olay sabaha karşı 05:00 sıralarında Yenibosna Sefaköy Yolu Caddesi Üzeyir Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kırımızı Şahin marka bir otomobille sokak üzerindeki Hüseyin Yorulmaz’a ait Yorulmaz Market’i soymaya gelen 4 kişi çevredeki vatandaşlar tarafından görülerek polise ihbar edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis marketin içinde zanlılarla yüzyüze geldi. Zanlılar polisi görünce silahlarını çekerek ateş etmeye başlayınca polis de karşılık verdi. Polis ve hırsızlık zanılıları arasında çıkan çatışmada kimliği henüz belirlenemeyen bir zanlı kalbinden vuruldu. Diğer 3 kişi ise geldikleri otomobile binerek olay yerinden kaçtı. Polis bir süre otomobili takibe aldı ancak kovalamaca sonunda zanlılar izini kaybettirmeyi başardı.

Tek kurşunla kalbinden vurulan zanlı ise olay yerinde hayatını kaybetti. Olaydan hemen sonra marketin bulunduğu sokağa çok sayıda polis ekibi akın etti. Polisin yaptığı incelemede zanlının üzerinden yüklü miktarda para, kontör kartları ve sigara paketleri çıkarken eline eldiven takmış olması da dikkat çekti.

Olay yerindeki incelemeler tamamlandıktan sonra zanlının cesedi otopsi yapılmak üzere Adli tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Polis, çatışmaya giren diğer 3 zanlının yakalanması için operasyon başlattı.