Polisler 5 yıldızlı otellerle eğitime özendirilecek!

Emniyet Genel Müdürlüğü polislerin seminerlere katılmasını özendirmek için 5 yıldızlı otel tuttu.

Bünyesindeki 206 bin polisi çağın gereklerine göre eğitimden geçirmek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü, külfet haline gelen kurs ve seminerleri cazip hale getirmek için kolları sıvadı. Beş yıldızlı otelleri gözüne kestiren Emniyet, kısa bir araştırmadan sonra, aradığını güneyde buldu. Yazın günlük 100-150 dolarla kiralanan otellerin, kış döneminde fiyatını 30-35 dolara kadar düşürdüğünü gören Emniyet, bu otellerde kurs ve seminer düzenlenmesine karar verdi.

Harcıraha denk geliyor
Kurs ve seminerlere katılan personele günlük harcırah veriliyor ve verilen harcırah neredeyse otellerin günlük ücretine denk geliyor. Söz konusu harcırahı otellere vererek, kurs düzenleme fikrini keşfeden Emniyet, kendi personeline beş yıldızlı otellerde eğitim verme imkanını elde etti. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelerek zor şartlarda hizmet içi eğitimden geçen polisler, artık en lüks ortamda konaklayarak eğitim alacak. Böylece, eğitim çalışmalarına ilginin de artması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan ilk kurslar başladı. Antalya’da beş yıldızlı turistik otel ayarlayan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi, kendi personeline “Kaçakçılık Temel Eğitimi” verdirirken, Eğitim Daire Başkanlığı da “Liderlik ve Yöneticilik” eğitimi vermeye başladı. 110 kişinin katıldığı kaçakçılık temel eğitimi 2 hafta sürecek ve ardından bir grup daha eğitime başlayacak. Bu şekilde 4 seminer düzenlenecek.

İşletmeci de memnun
Otel sahiplerinin de bu projeden oldukça memnun kaldığı öğrenildi. Zira kış döneminde atıl olarak kalan ve kendi masrafını bile karşılayamaz duruma gelen oteller, bu şekilde işlevsel hale gelecek. Oteller, kış döneminde de çalışır vaziyette olacak. Böylece, ekonomik çark dönmüş olacak.