Polislerimizi güçlendirmemiz lazım

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Elimize ne geçiyorsa, halkımızla bunu paylaşmaya devam edeceğiz''dedi.

Arınç, Manisa programı kapsamında, Köprübaşı Kaymakam Vekili Mesut Yıldırım’ı makamında ziyaret ettikten sonra Köprübaşı İlçe Emniyet Amirliği Hizmet Binası’nın açılış törenine katıldı.

Köprübaşı’na yapılacak bütün hizmetlere yardımcı olacaklarını, ellerinden geleni yapacaklarını belirten Arınç, ”İnşallah bu konuda hiçbir eksikliğimiz olmayacak. Yeter ki Zafer Mergen, Köprübaşı’mız için çalışsın, sizin daha mutlu, daha huzurlu bir yerde yaşamanız için elinden gelen gayreti göstersin” diye konuştu.

Arınç, tören sırasında, ilçede Anadolu Lisesi açılması yönündeki talebi içeren pankart görerek, ”Okul istiyoruz, okul diye pankart görüyorum. Peki güzel kardeşimiz bir eksikliğimiz oydu, onu da yapalım inşallah” dedi.
Köprübaşı’na hizmet alanıyla, lojmanıyla, güzel bir bina kazandırmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Arınç şöyle devam etti:

”Memleketimiz cennet gibi. Güzel Köprübaşı’mız da bu cennet vatanın köşelerinden birisi. Emniyet müdürlüğümüzün binasını açıyoruz. 34 personelimiz var. ‘1 milyon’ deyince küçük kaçıyor, eski parayla 1 trilyona mal oldu. Köprübaşı’mıza yakıştı.

Polisimizi güçlendirmemiz gerekir. Polis hepimizin can emniyetini, mal emniyetini, ırzını namusunu koruyan, hepimizin göz bebeği kuruluş. Mesleklerini icra ediyorlar, bizler rahat, huzur içinde yaşamayı elbette arzu ediyoruz. Pek çok ilçemizde yeni emniyet müdürlükleri yaptık. En son Soma’da yine böyle bir güzel bina yapmıştık.”

”KESKİN VİRAJLARI HATIRLARIM”

Arınç, bölgedeki yol çalışmalarına da değinerek, ”Yıllardan beri bu taraflara gelip giden, siyasetin içinde yönetici olarak, TBMM Başkanı olarak bulunmuş arkadaşınızım. Demirci’den Köprübaşı, Salihli istikametine en çok konuşulan, sözü en fazla yapılan talep yol meselesidir” dedi.

”Bu yolların eski hallerini bilirim. Tozun toprağın içerisinde Manisa’dan 4-5 saatte Demirci’ye gelebildiğimizi, keskin virajları hatırlarım. 70’li yıllarda bu yol yapılmaya başlandı” diyen Arınç, şöyle devam etti:

”Bugünlere geldik, şimdi 2 müteahhidimiz yol konusunda fevkalade gayretli çalışıyor. İhaleleri yapıldı, işleri verildi. İnşallah 54 kilometrelik yolumuzun en kısa sürede biteceğini, standartları yüksek bir yola Köprübaşı’nın kavuşacağını müjdelemek istiyorum. Biz de takip ediyoruz.

Bir taraftan sosyal yardım dayanışma fonundan, bir taraftan devletin, özel idarenin imkanlarıyla fidancılık üzerinde, diğer destek konularında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz 5-6 yıl içinde en büyük başarıyı KÖYDES projesinde sağlamıştık. Çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Elimize ne geçiyorsa, halkımızla bunu paylaşmaya devam edeceğiz.”

HİZMET BİNASI

Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir de 2004 yılında inşaatına başlanan ilçe emniyet amirliği hizmet binasının 4 bin 870 metre karelik bir alan üzerine kurulduğunu ve 5 kattan oluştuğunu, binanın 1 milyon 60 bin TL’ye mal olduğunu söyledi.

Aydemir, binanın zemin ve bodrum katının ilçe emniyet amirliği olarak hizmet vereceğini, 3 katın ise 12 dairelik lojman olarak tahsis edildiğini kaydetti.

Törende Kaymakam Vekili Yıldırım, Arınç’a, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen ise Manisa Valisi Celalettin Güvenç’e hediye verdi. Arınç ve beraberindekiler daha sonra hizmet binasının açılışını yaptı.

ANAOKULU AÇILIŞI

Köprübaşı Merkez Anaokulunun açılışını da yapan Arınç, 123 çocuğun burada eğitim göreceğini belirtti.

Anaokuluyla birlikte Köprübaşı’nın eğitimdeki eksikliğinin tamamlandığını belirten Arınç, ”Bütün emelimiz, yavrularımızın iyi şekilde yetişmesidir. Onlar bizim geleceğimiz, güvencemiz, istikbalimiz. Allah zihin açıklığı versin. Okul burada, meydanda” dedi.

Manisa Valisi Güvenç ise okul öncesi çocuklara yuva açma noktasına gelindiğini, Manisa’nın bu konuda Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını söyledi. Türkiye genelinde okul öncesi eğitim oranının yüzde 38 olduğunu belirten Güvenç, bu oranın Manisa’da yüzde 44’e ulaştığını kaydetti.

Arınç ve beraberindekiler anaokulunun açılışını yaparak, okulu gezdi ve öğrencilerle sohbet etti.