Polislerin sıkıntılı anları

Cinnet getiren genç, polise sıkıntılı anlar yaşattı.

Polisin kapıyı kırarak içeri girmesiyl kendisine zarar vermesi önlenen genç, ambulansa bindirilmek istendiği sırada da direniş gösterdi.
Yenişehir semtinde ailesiyle birlikte kalan lise mezunu Yakup Çakıcı(20) cinnet getirdi. Anne ve babasının evden dışarı çıkması üzerine kapıyı arkadan üzerine kapatan Çakıcı, kırdığı pencere camı ile vücuduna zarar vermeye başladı. Ailesinin polise haber vermesi üzerine olay yerine giden polis, savcılıktan eve girme izni aldıktan sonra kapıyı kırıp içeri girdi.

Soyunuk halde kendisine zarar veren Çakıcı, polislerin kontrolünde oturduğu apartmandan merdivenlerinden aşağı indirilerek olay yerinde bekletilen ambulansa bindirilmek istendi. Ancak bu sırada polise direnen Çakıcı ambulanstan inmeye çabaladı. Ambulanstan inmemesi için 4 polis güçlükle zapt etti. Elleri kelepçelenen Çakıcı’ya sakinleştirici yapıldı. Numune Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen Yakup Çakıcı kollarına giren polisin cerrahi müdahale odasına sokmak istemesi üzerine burada da direniş gösterdi.

Olay yerine gelen bir itfaiye aracı da Çakıcı’nın kendisini aşağı atma ihtimaline karşı hazır bekletildi. Olay sonrası semt sakinleri görüntü alan basın mensuplarına tepki gösterdi.

Çakıcı’nın 2 yıl önce Ziya Gökalp Lisesi’nden mezun olduğu ve girdiği ÖSS sınavlarında başarısız olduğu öğrenildi.