Polisten gasp ettikleri silahla arkadaşını öldürdü

Şirinevler metrobüs durağında bir polis memurunun da karıştığı kavgada, bir kişi hayatını kaybetti.

Şirinevler metrobüs durağında bir polis memurunun da karıştığı kavgada, bir kişi hayatını kaybetti. Polis memurundan gasp edilen silahla gerçekleşen cinayetle ilgili polis memurunun da aralarında bulunduğu 2 kişi gözaltına alındı. Ölümle sonuçlanan kavgaya karışan tarafların alkollü oldukları belirtildi.

Olay Şirinevler metrobüs durağında 02.10 sıralarında gerçekleşti. İddialara ve görgü tanıklarının anlatımına göre güven timlerinde görevli olduğu öğrenilen polis memuru Samet E., kız arkadaşıyla birlikte Bahçelievler’e gitmek üzere Mecidiyeköy’den metrobüse bindi. Bahçelievler durağına gelindiğinde ise kız arkadaşı durakta inerken Samet E. araçtan inemeden kapıları kapanan metrobüs hareket etmeye başladı. Samet E.’nin bu durumuna gülen ve sözlü sataşmada bulundukları iddia edilen Uğur G. (19) ve Cenk Ocak (21) ile polis memuru arasında tartışma yaşandı. Samet E., Bahçelievler durağına geri dönmek üzere Şirinevler’de metrobüsten indi. İki arkadaş da evlerine gitmek üzere aynı durakta inince tartışma burada alevlendi. İki arkadaş, darp ettikleri polis memuruna ellerindeki alet çantasıyla vurmaya başladı. Darp edilmeye başlanan Samet E., polis olduğunu söyledikten sonra şahısları kendinden uzaklaştırmak üzere havaya ateş edip metrobüse bindi.

Bu sırada metrobüsün kapısını tutarak hareket etmesini engelleyen Cenk Ocak ile Uğur G. de metrotobüse bindi. Metrobüs içerisinde de devam eden kavgada, şahıslar polis memurunun silahını alarak kabzasıyla polis memurunu vurup kaçmaya başladı. Silahını almak üzere şahısların peşine düşen polis ile iki arkadaş arasında kavga durağın merdivenler bölümünde devam etti. Polis memuru silahını almak isterken Uğur G.’nin elindeki tabanca ateş aldı. Yaralanan Cenk Ocak, kaldırıldığı hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Gözaltına alınan Uğur G. ve polis memuru Samet E., sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne getirildi.

Kavgaya karışan her iki tarafın da olay esnasında alkollü oldukları öğrenildi.