Polisten kaçamayınca silahı kafasına dayadı

Eskişehir'de karıştığı bir kavgadan sonra kaçmak isterken yakalanacağını anlayan şahıs yanında bulunan silahı başına dayadı.

Alınan bilgiye göre, Yunus Emre Caddesi üzerinde gece saatlerinde kavga olduğu ve kavgada ateş edildiği ihbarını alan polis ekipleri olay yerine gitti. Bu sırada polisin geldiğini gören ve isminin Ömer olduğu öğrenilen şahıs kaçmaya başladı.

Polisin takibi sonucu kısa sürede Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak’ta sıkıştırılan şahıs yakalanacağını anlayınca elinde bulunan silahı kafasına dayadı. Bunun üzerine polis çevrede tedbir aldıktan sonra şahsı ikna etmeye çalıştı. Polis tedbiren olay yerine ambulans da çağırdı.

Polisin uzun süren ikna çabaları sırasında şahıs zaman zaman ağladı. Yaktığı sigarayı içmeye başlayan şahıs silahı kafasına dayayarak ateş etme girişiminde bulundu. Şahıs yüksek sesle bağırarak polise derdini ve isteklerini anlatmaya çalıştı. İkna çalışmaları sırasında şahsın bir ara ateş etmesi ise yürekleri ağızlara getirdi. Şahsın ‘kelepçe vurmayacaksınız, ben delikanlı adamım’ şeklindeki isteği üzerine polis kelepçe takmayacağına dair söz verdi. Bunun üzerine şahıs elinde bulunan silahı yere atarak teslim oldu. Ekip otosuna alınan şahıs polis merkezine götürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.