Polisten korsana şok baskın!

İstanbul polisi, Mahsun Kırmızıgül, Serdar Ortaç ve İsmail Y K'nın kasetlerinin korsan olarak İMÇ'de basılıp satıldığı yönünde şikayette bulunması üzerine operasyon düzenledi.

Sanatçılar Mahsun Kırmızıgül, Serdar Ortaç ve İsmail YK, savcılığa başvurarak, kendi kaset ve CD’lerinin korsan olarak İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’nda (İMÇ) basılıp satıldığı yönünde şikayette bulundu. Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen Güvenlik Şube ve İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Plakçılar Çarşısı olarakda bilinen İMÇ 5 ve 6. Blok’a operasyon düzenledi. Operasyona çevik kuvvet desteğini alarak gelen ekipler, şikayet dilekçesinde adı geçen 6 işyerini didik didik aradı. İşyerlerinde özellikle adı geçen sanatçıların kaset ve CD’lerini inceleyen ekipler, eserlerin bandrollerini kontrol etti.

Operasyon esnasında ismi geçen bazı işyerlerinin kapalı olduğu görüldü. Polis aramaları sonucunda herhangi bir korsan veya kaset bulamazken, kapalı işyerlerine çilingir yardımıyla girileceği öğrenildi.