Polonyalı işitme engelli gençler hayvan barınağını gezdi

Polonya'dan gelen işitme engelli gençler, Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni ziyaret etti.

Polonya’dan gelen işitme engelli gençler, Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti.

Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi 1.1 ile Bursa’ya gelen 28 kişilik Polonyalı ekibi ağırladı. ‘İşitme Engelli Gençlerin Kişisel Yeterliliklerini ve İşaret Dilini Kullanarak Bursa’yı Keşfetmeleri’ projesi kapsamında kentteki birçok bölgeyi gezen Polonyalı gençler, hayvan barınağına da geldi.

Engelli hayvanların yaşam şartlarını inceleyen ve tesisin örnek bir tesis olduğunu belirten Polonyalı gençler, engelli hayvanların sahiplenilmesinin gerekliliğine dikkat çekmek için posterler hazırladı.

Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde ata binen, bir köpek kulübesini yağlı boya ile boyayan Polonyalı gençler, unutamayacakları bir gün geçirdiklerini kaydettiler. Polonyalı ekibin temsilcisi Angieszka Grabowska, barınaktaki tüm hayvanlarla vakit geçirme imkanı bulduklarını belirterek, “Çok büyüleyici ve duygusal bir gün geçirdik. İnternetten yaptığımız araştırmada tesisin Avrupa’nın en iyi barınaklarından birisi olduğu bilgisine ulaştık. Buraya geldiğimizde bunu gözlerimizle gördük.” dedi.

Proje temsilcisi Egemen Nilüfer Güzel de Polonyalı gençlerin Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne hayran kaldıklarını ifade etti.