Pompalı tüfekle şov!

Bursa merkez Nilüfer ilçesinde bir kişi pompalı tüfekle yol ortasında vurularak öldürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, olay Beşevler Mahallesi Bilginler Caddesi üzerinde meydana geldi. 5 ay önce eşinin ölmesi üzerine bir çocuğuyla birlikte yaşamaya başlayan Fahriye Aybulut dün gece saat 01.00 Faruk Sinik’e (57) ait 16 BRT 10 plakalı otomobille Özbey Sitesindeki evine geldi. Sitenin kapısından içeri girecekleri sırada binanın önünde bulunan kırmızı renkli bir otomobilden elinde pompalı bir tüfek bulunan bir kişi “artık sonunuz geldi” diyerek ateş etmeye başladı. Sinik, Fahriye Aybulut’a çocuğuyla birlikte kaçmasını söyledi.

Sitenin kapısından içeri girip kaçmaya çalışan Faruk Sinik’in kafasına tüfekten çıkan fişek kovanları isabet etti. Ağır yaralanan Faruk Sinik olay yerinde hayatını kaybederken Fahriye Aybulut oğlu ile birlikte bir otomobilin altına saklanmayı başardı. Fahriye Aybulut olay yerine gelen polis ekiplerine saldırganın birlikte olma teklifini reddettiğini ve bir hafta önce Altıparmak Caddesi üzerinde bu sebepten dolayı kendisini kalçasından bıçakla yaralayan Yavuz Yukuş (29) olduğunu ileri sürdü.

Plakası alınamayan otomobille kaçan Yavuz Yukuş isimli zanlı polis tarafından aranırken çeşitli suçlardan sabıkası olduğu öğrenildi.