Pompalı tüfekli soyguncular cep telefonu bayiini soydu

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde pompalı tüfeklerle cep telefonu bayiine giren soyguncular, 10 bin Euro değerinde telefon çaldı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Gebze ilçesine bağlı Beylikbağı Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan Turkcell bayisi Demirkan İletişim’de meydana geldi. Çalıntı beyaz renkli bir otomobille Eyüp Demirkan’a ait işyerine gelen yüzleri maskeli 2 silahlı soyuncu, ellerindeki silahları içeride bulunan Fatih Demirkan (26) ile Özcan Yıldız’a (22) yönelterek etkisiz hale getirdi. Dükkanda değerli gördükleri eşyaları yağmalayan soyguncular önce bilgisayarın LCD ekran monitörünü çekip kasadan koparttı. Daha sonra soygunculardan biri cep telefonlarına yönelirken diğer soyguncu cep telefonlarını vermekte direnenleri pompalı silahla darp etti. Çıkan karmaşada elindeki kutu ile hızlı bir şekilde dışarı çıkmak isteyen soyguncunun kucağındaki telefonlar yere döküldü. Bu esnada arabanın içerisinden gelen üçüncü soyguncu yere dökülen cep telefonları toplayıp otomobile götürdü.

Dükkanda bulunan 3 güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen olayda, soyguncular yaklaşık 10 bin Euro değerindeki telefonları aldıktan sonra ellerindeki silahlarla kapıda bekleyen plakası alınamayan beyaz bir otomobile binerek kayıplara karıştı.

Pompalı soygunun hemen ardından Fatih Demirkan ve Özcan Yıldız cep telefonundan 155’i arayarak Gebze Emniyet Müdürlüğü’ne haber verdi. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen emniyet güçleri, yaptığı incelemelerin ardından kamera görüntülerini incelemek üzere aldılar. Polis soyguncuların kimliğini tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Demirkan İletişim’in sahibi Eyüp Demirkan, daha önce de dükkanlarının camları maskeli kişilerce kırılarak soyulduğunu belirterek, “Bu sefer pompalı silahlarla sorgun yaptılar. Zararımız 10 bin Euro civarında.” dedi.

Özcan Yıldız ise bilgisayarda internetten birşeylere baktığını ifade ederek, “Arkadaşıma da ilginç bulduğum bir konuyu göstermek isterken 2 kişi pompalı tüfek ve tabanca ile içeri daldı. Bir anda neye uğradığımızı şaşırdık ve şok olduk. Maskeli ve ellerinde silahlarla içeri giren adamlar önce benim oturduğum bilgisayarın ekranını koparıp aldılar. Daha sonra da kasaya koymak üzere bir kutuda topladığımız cep telefonlarını zorla aldılar. Karşı koymaya kalkışınca da silahlarla darp ettiler” diye konuştu.