Porsche Antalya açılmadan 10 adet otomobil sattı

Dünyaca ünlü spor otomobil markası olan Porsche, Türkiye'de İstanbul'dan sonra Antalya'da da satılmaya başladı.

Porsche’un İstanbul dışındaki ilk satış ve servis noktasının açılışına katılan Porsche Güney ve Doğu Avrupa Satış Müdürü Marcus Eckermann, Antalya’da hizmet vermeye başlayan showroom ve servisin bağımsız bir iş ortağı tarafından açılan ilk bayilik olduğunu duyurdu.

Antalya’yı tercih etmelerindeki nedenin, gelişen turizmle beraber satışlarının artacağına duydukları inanç olduğunu açıklayan Eckermann, otomotiv endüstrisindeki son duruma karşın Porsche’un cirosunu yüzde 15 artırarak 3.24 milyar Euro’ya yükselttiğini söyledi. Satış adedinde ise yüzde 17’lik bir artış yakaladıklarını ifade eden Eckermann, 41 bin 750 kişinin Porsche kullandığı bilgisini verdi.

Doğuş Otomotiv-Porsche Genel Müdürü Ali Bilaloğlu ise 2004 yılında 129, 2005 yılında ise 178 adet Porsche otomobil sattıklarını belirterek, 2006 yılı hedeflerinin 250 adet satış yapmak olduğunu kaydetti. Bugüne kadar Antalya’da 12 adet otomobil satıldığını bilgisini veren Bilaloğlu, bu araçlardan 10 adedinin açılıştan önce satıldığına işaret etti.