Porto – Beşiktaş maçından notlar

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda FC Porto karşısında Bursaspor karşısındaki ilk 11'i 1 oyuncu dışında bozmadı.

Ertuğrul Sağlam, FC Porto ile yapılan kader maçında, Bursaspor karşısındaki kadroda tek değişiklik yaptı.

Genç teknik adam, bu akşamki kader karşılaşmasında, Bursaspor karşısında ilk 11’de sahada olan Arjantinli oyuncu Higuain’i yedeğe çekip, bu oyuncunun yerine Burak’a ilk 11’de görev verdi.

Ligde en son Fenerbahçe maçında ilk 11’de görev yapan Burak, Avrupa maçlarında ise fazla şans bulamadı.

Avrupa Şampiyonlar Ligi grup maçlarında hiç forma giymeyen genç oyuncu, Avrupa’da yalnızca 2. ön eleme turu maçında İsviçre’nin FC Zürih takımıyla yapılan karşılaşmada sonradan oyuna girip 12 dakika görev almıştı.

Siyah-beyazlı takımın mutlak kazanması gereken karşılaşmada Burak, gol noktalarında Brezilyalı oyuncu Bobo ile birlikte görev yaptı.

Bu arada sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan ayrı kalan İbrahim Kaş ve Serdar Kurtuluş da maç kadrosunda kendilerine yer bulurken, kaleci Hakan’ın yanısıra Mehmet Sedef, Higuain, Koray ve İbrahim Akın da FC Porto maçında yedek soyundu.

Beşiktaş’ta, sakatlıkları bulunan Gökhan Zan, Mehmet Yozgatlı, Nobre, Diatta ve Ricardinho, Porto’daki maç kafilesinde yer almayıp İstanbul’da kalmışlardı.

RÜŞTÜ’DEN BÜYÜK ÖZVERİ

Beşiktaş’ın deneyimli kalecisi Rüştü Reçber, amcasının oğlunu yitirmesine karşın büyük bir özveride bulunarak takımını FC Porto ile yapılan önemli maçta yalnız bırakmadı.

Son haftalarda ilk 11’de görev alan Rüştü, yaşadığı acıyı unutarak FC Porto karşısında da takımının başarısı için ter döktü.

BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR YALNIZ BIRAKMADI

Beşiktaş’ın gruptan çıkıp çıkmayacağını belirleyecek maçta, az sayıdaki siyah-beyazlı taraftar da yalnız bırakmadı.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yanısıra İstanbul’dan gelen 500 kadar taraftar da maçın yapıldığı statta kendilerine ayrılan tribünde takımlarına destek verdi.

İki takımın da grubundaki kaderini belirleyecek karşılaşmada ise stat dolmadı. Kapasitesi 50 bin 500 kadar olan Dragao Stadı’nda FC Porto taraftarları da olmak üzere yaklaşık 30 bin kişi karşılaşmayı izledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri de karşılaşmada siyah-beyazlı takımı yalnız bırakmayarak tribündeki yerlerini aldılar.