Postacilar yürüyüs yarismasi için Arnavutluk’a gitti

ISTANBUL - Türkiye Posta Dagiticilari Takimi, 34. Balkan Ülkeleri Posta Dagiticilari Yürüyüs Sampiyonasi'na katilmak üzere Arnavutluk'a gitti.

Genel Müdür Yardimcisi Toprak, Arnavutluk’un baskenti Tiran’da bu yil 34. kez düzenlenen posta dagiticilari yarismasina Türkiye’nin 1983’ten beri katildigini belirterek, erkeklerin 10 kilometre, bayanlarin da 5 kilometre yürüyüs dalinda mücadele edecegini söyledi. Toprak, “Moldovya, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk Sirbistan, Yunanistan , Makedonya, Türkiye’den katilan 70 posta dagiticisi yarisacak. Geçen yil ki yarismada Türkiye, erkeklerde takim halinde birinci ve ferdi dalda da bir birincilik kazanmisti. Bayanlarda bir iddiamiz yoktu, ancak bu sene Milli Egitim Bakanligi’ndan geçen milli atletimiz Yeliz’in de katilmasiyla iddialiyiz” dedi.

Trabzon birincisi olarak Türkiye’yi temsil edecek olan Takim Kaptani Nebahat Atasoy da, 4 aydir Ankara’da kamp yaptiklarini, günde 25 kilometre yürüyüs antremani yaparak hazirlandiklarini ifade etti. Su anda takim halinde çok iyi olduklarini belirten Atasoy, “Iyi bir sonuç alarak Türkiye ve PTT camiasini en iyi sekilde temsil edecegiz” diye

konustu.