Postacılardan 550 milletvekiline mektup!

Haber - Sen'e üye bir grup, PTT Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak, postacıların taleplerine dile getirdi.

Grup adına açıklama yapan Haber – Sen Genel Başkanı Esin Yelekçi, basında çıkan “Postacı cinnet getirdi”, “PTT çalışanı canına kıymak istedi” gibi haberlerin çıktığını ve bunun sebeplerinin düşünülmesi gerektiğini belirterek, “PTT çalışanının sorunları giderilmezse bu tablolar devam edecek. Biz cinnetin gaspın mağduru olarak gazetelerin 3. sayfalarında haber olmak istemiyoruz” dedi.

PTT’de iş yükünün artığını ancak buna rağmen hergeçen gün personel sayısının azaldığını iddia eden Yelekçi, “PTT Bank’la birlikte işler iki katına çıktı. Ancak personel sayısı her geçen gün azalıyor. Fazla mesai normal mesai haline geldi. Bunlara sebep olanların amaçları PTT hizmetlerini kalitesizleştirerek özelleştirmeye zemin hazırlamak. Özelleştirme planlarına PTT hizmetlerinden memnun olmayan halkın desteğini kazanmak” şeklinde konuştu.

Postacıların sorunlarının ve isteklerinin dile getirildiği bir mektup hazırladıklarını da dile getiren Yelekçi, ” Bu mektupları 550 milletvekilinin hepsine göndereceğiz, onlardan isteğimiz kendi bölgelerinde postacıların sorunlarına çare bulmalarıdır ” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Haber – Sen Genel Başkanı Esin Yelekçi ve bir kaç grup üyesi postaneye girerek milletvekillerine talep mektuplarını postaladı.