Potada GS-BJK derbisi yarın!

Beko Basketbol Ligi'nin 21. haftasında, Galatasaray Cafe Crown ile Beşiktaş Cola Turka takımları yarın karşı karşıya gelecek.

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda saat 17.00’de başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak derbi maçı Engin Kennerman, Sami Özel, Yener Yılmaz hakem üçlüsü yönetecek.

Beko Basketbol Ligi’nde geride kalan 20 haftada Galatasaray Cafe Crown 14 galibiyet, 6 yenilgi ve 34 puanla 4., son 4 maçını yitiren Beşiktaş Cola Turka ise 12 galibiyet, 8 yenilgi ve 32 puanla 5. sırada yer alıyor. Sezonun ilk yarısında BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde yapılan maçı Galatasaray Cafe Crown 67-60’lık skorla kazanmıştı. Bu arada, Galatasaray Cafe Crown’da hafta içinde transfer edilen ABD’li oyuncu Jeff Graves derbide ilk kez sarı-kırmızılı formayı giyecek. Beşiktaş Cola Turka ise, hafta içinde yollarını ayırdığı ABD’li oyuncu Jamel Thomas’tan yoksun mücadele edecek.

PLAY-OFF HESAPLARI

Play-off’un ilk turunda birbirleriyle eşleşme olasılığı yüksek olan ezeli rakiplerin yarınki mücadelesi bu bakımdan ayrı bir önem taşıyor.

İlk yarıdaki maçı kazanan Galatasaray Cafe Crown, yarınki maçtan da galip ayrılırsa, olası bir play-off eşleşmesine 1-0 önde ve saha avantajıyla başlayacak. Beşiktaş Cola Turka’nın galibiyeti halinde ise olası bir eşleşmede seriye eşitlikle start verilecek.

Bu arada, sezon başında ”Üç Büyükler” arasında yapılan anlaşma gereği, Galatasaray’ın sahası olan Ahmet Cömert Spor Salonu’ndaki maça Beşiktaşlı taraftarlar alınmayacak.