Potada Türk – Japon dostluğu

Bursa Nilüfer Belediyesi'nin Japonya'dan kardeş şehri Tokai Belediyesi ile kurduğu dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla düzenlediği basketbol turnuvası sona erdi.

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin Japonya’dan kardeş şehri Tokai Belediyesi ile kurduğu dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla düzenlediği basketbol turnuvası sona erdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen 4’lü turnuvada Bosch Spor Külübü Basketbol Takımı birinci, Final Okulları Basketbol Takımı ikinci, Tokai Belediyesi Basketbol Takımı üçüncü olurken, Nilüfer Belediyespor Genç Erkekler Basketbol Takımı turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.

Nilüfer Belediyespor Tesisleri’nde İki gün süren turnuvada asıl kazanan ise dostluk oldu. İki ülke arasındaki kültür ve spor elçileri olarak sahaya çıkan sporcular, kupa töreninde bir araya geldi.

Sempatik tavırları ile Türk dostlarının hayranlığını kazanan Tokaili sporcu ve teknik adam kadrosuna kupa ve katılım belgelerini Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Metin Tuncel ve Başkan Yardımcısı Recep Tanlak verdi.

Başkan Mustafa Bozbey de konuk sporcular için bir öğle yemeği verdi.