Premier League dünyaya açılıyor

Dünyanın en prestijli ligi İngiltere Premier League’i dünyaya açılıyor.

Premier League yöneticileri maçlarının bundan böyle başka bir ülkede oynanabilmesi için yeni bir proje hazırladı.

Premier league tarihinde ilk defa gündeme gelen ve bütün taraftarları ayağa kaldıran habere göre bundan böyle İngiltere Premier League maçları başka bir ülkede oynanabilecek. Henüz planlama aşamasında olan projede maçların oynanacağı şehirler arasında Los Angeles, Sidney, Singapur ve Bombay ilk sırada yer alıyor.

Premier League yöneticilerinin bu konudaki açıklaması henüz daha planlama aşamasında olmasına rağmen İngiltere futbol dünyasını ayağa kaldırdı.

Spor çevrelerinde, maçların birbaşka ülkede oynanacak olması fikri “Nisan bir şakası” olarak değerlendirilirken, arkasındaki gerçeğin yine Premier League’e daha fazla para kazandırmak olduğu taraflarların hiçe sayıldığı belirtildi.

İngiliz ‘The Times Gazetesi’ projenin hayat bulması halinde, bunun futbolu ile gurur duyan İngiliz halkı ve futbol taraftarları için büyük bir saygısızlık olacağını yazdı.

Biranda futbol taraftarlarını ayağa kaldıran bu haber üzerine bir açıklama yapan, Premier League Genel Müdürü Richard Scudamore, ‘Yeni proje sadece kulübe para kazandırmak için planlanmadı. Eğer biz yapmazsak başkaları yapacak. Bu sadece Premier League’in geliştirilmesi ve bir adım daha ileriye götürülmesi için yapılmıştır’ dedi.

MİLLİYET