Prens Harry hakkında soruşturma

İngiltere'de polis, kara yolunda seyir halindeyken Prens Harry'nin kullandığı otomobil ve koruma araçlarının oluşturduğu konvoyun kendisi ve ailesinin hayatını tehlikeye attığını belirten bir sürücünün ihbarı üzerine genç prens hakkında soruşturma başlatt

Şikayetçi kişi, Prens Harry ve koruma araçlarının yanlarından 100 milin üzerinde süratle geçtiklerini ve bu sırada ciddi bir kaza tehlikesi atlattıklarını öne sürdü.

İngiltere’de tahtın üçüncü sıradaki varisi durumunda bulunan Prens Harry’nin, olayın meydana geldiği gün Londra’daki ünlü gece kulübü Boujis’e gitmekte olduğu da iddia edildi.

Şikayetçi sürücü, 8 aylık bebeğinin de bulunduğu otomobilinin önce koruma araçları tarafından sıkıştırıldığını, daha hızlı gitmeye zorlandığını, daha sonra da şerit değiştirip, kraliyet araçlarının bulunduğu şeridi boşaltmak zorunda bırakıldığını öne sürdü.

Geçen cumartesi günü Berkshire civarında meydana gelen olay sırasında önce 80 bin sterlinlik Audi R-8 tipi iki kişilik spor aracın içindekinin Prens Harry olduğunu anlamadığını belirten sürücü, ancak olayın üzerinden 20 dakika geçtikten sonra konvoya bu kez Londra’nın merkezindeki bir kırmızı ışıkta rastladıklarını ve direksiyonda Prens Harry’yi gördüklerinde çok şaşırdıklarını ifade etti.

Polis yetkilileri ise şikayetin kendilerine ulaştığını doğrularken, prensin konvoyunda yaşananların güvenlik nedeniyle kamuoyu önünde tartışılamayacağını gerekçe göstererek, yorum yapmaktan kaçındı.