Prof. Dr. Orhan Kural karakolluk oldu

Prof. Dr. Orhan Kural, sokak hayvanlarına su verdiği sırada tartıştığı bir kişi ile karakolluk oldu.

Prof. Dr. Orhan Kural, sokak hayvanlarına su verdiği sırada tartıştığı bir kişi ile karakolluk oldu. Kural, şahsın kendisini darp etmek istediğini ileri sürdü. İlgili şahsın da Kural’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Prof. Dr. Orhan Kural, Beyoğlu Turnabaşı Caddesi’nde sokak hayvanlarına su ve yiyecek verdiği sırada bir vatandaşla tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine şahıs ve Kural arasında kavga çıktı. İTÜ Maden Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Kural, Taksim Polis Merkezi’ne giderek vatandaş hakkında şikayette bulundu. Şahsın da Kural’dan şikayetçi olduğu belirtildi.

Daha çok sigara karşıtı çevreci eylemleri ile hatırlanan Kural, sokak hayvanları için sokağa su ve mama bıraktığını ifade ederek, yoldan geçen bir kişinin kendisine laf atarak sataştığını iddia etti. Kural, tartıştığı kişinin kendisine, “Dünyada bu kadar insan ölüyor, sen hayvanlarla mı uğraşıyorsun” kaydetti.

Kural, “Ben de karşılığında Mısır’da Suriye’de olanlara üzülüyorum. Ama bunların sokak hayvanları ile ne ilgisi var. Ben hayvanları seviyorum, bir şekilde sokağa atılmış hayvanlara yardım ediyorum. Tartıştığım kişiye bilerek “hayvanoğlu hayvan, öküz oğlu öküz it oğlu it’ dedim. O da benim üzerime yürüyerek beni darp etmeye çalıştı. Araya girenler oldu. Karakola geldik karşılıklı olarak birbirimizden şikayetçiyiz. Ama bana göre benim söylediklerimi ben hakaret olarak görmüyorum. Nasıl ‘aslanım, kaplanım’ dediğimizde bu iyi bir şey oluyorsa, nasıl ‘kuzucuğum’ dediğimizde bu hakaret olmuyorsa bana göre hayvan oğlu hayvan ya da öküz oğlu öküz de hakaret değil.” şeklinde konuştu.

Bu arada, ilgili şahsın olayla ilgili ifade verdikten sonra karakoldan ayrıldığı öğrenildi.