Protesto eylemlerine destek artıyor

Çukurova Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süleyman Güngör, 15-18 Mart tarihleri arasında Almanya'da yapılacak Sözde Ermeni soykırımı ve Talat Paşa'nın öldürülmesini protesto eylemlerine yurt içi ve dışından desteğin giderek arttığını söyledi

Büyük Proje 2006 kampanyası kapsamında oluşturulan Adana İl Girişim Kurulu Sözcüsü olan Çukurova Üniversitesi Rektörü Danışmanı Prof. Dr. Güngör, kampanyanın etkisinden çekinen Alman gazetelerin psikolojik savaş başlattığını bu amaçla eyleme katılanların ‘Berlin’i ve Alman kentlerini yakmakla tehdit ettiklerini, kışkırtıcı eylemler planladıklarını’ yazdığını kaydetti.

Güngör, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde (ÇGC) düzenlediği basın toplantısında, son günlerde kutsal değerlere ve Türk bayrağına yapılan saldırıların arkasında milli tavır sergilenmesi gerektiğini vurguladı.

Büyük Proje 2006 kapsamında ilk büyük kitle eylemi KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın önderliğinde Almanya’da yapılacak.

“Berlin-Talat Paşa Harekatı” adıyla Almanya’da 15 Mart günü şehit edilen Talat Paşa’nın mezarı ziyaret edilecek. 18 Mart’ta ‘Ermeni Katliamı Yalanına son Yürüyüş ve Mitingi” yapılacak. 19 Mart Pazar günü de Talat Paşa Kurultayı toplanacak.

Bu arada 9 Mart ‘da Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde “Ermeni Belgeleriyle Ermeni Soykırımı Yalanı” konferansı düzenlenecek.