Protestocular korumalara takıldı

Başbakan'a sıkıntıları iletmek için pankart açmak isteyen vatandaşı korumalar engelledi.

Çeşitli incelemelerde, açılışlarda bulunmak ve partisinin il kongresine katılmak üzere Ardahan’a gelen Başbakan Erdoğan’a pankart açılmak istendi.

Kongrenin yapıldığı Kapalı Spor Salonu’nda Mehmet Nuri Düz isimli bir vatandaş tarafından ‘Bir inek 500 YTL, Bir kilo süt 3 YKr, bir litre mazot 2,5 YTL, Bir bardak çay da 5 YKr” yazan bir pankart açtı. Başbakan Erdoğan’ın bindiği otobüsün geçeceği anda korumalardan birisi hemen vatandaşın yanına koşarak açılan pankartı indirmek istedi. Yaşanan kısa süreli tartışmanın ardından koruma, pankartı aşağı indirmeyi başardı. Vatandaş tekrar kaldırmak isteyince koruma, bağırarak pankartı bir daha indirdi. Bu sırada yırtılan pankartın bir yarısını vatandaş yine kaldırmak istedi. Koruma ise bu kez vatandaşın elinden aldığı pankartı yere attı. Tam bu sırada ise Başbakan Erdoğan’ın bindiği otobüs oradan geçti. Pankartı elinden alınan vatandaş ise sadece otobüse el salmakla yetindi.

Mehmet Nuri Düz, bir bardak çayın bir litre sütten pahalı olduğunu dile getirmeye çalıştığını ancak engellendiğini ifade ederek, “Bu doğrudur, bir inek 500 YTL, ancak etin kilosu 7 YTL’dir. Başbakanımıza bunu söylemeye çalıştım” diye konuştu.