Psikopat aşıktan kaçamadı

Şırnak'ta 24 yerinden bıçaklanarak öldürülen Fatma'nın, aşkına karşılık vermediği gencin kurbanı olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ta önceki gün işlenen vahşi cinayetin sırrı çözüldü. Bahçelievler Mahallesi’ndeki boş bir inşaatta 24 yerinden bıçaklanarak öldürülen Fatma Şahin’in (16), kendisiyle daha önce evlenmek isteyen genç tarafından katledildiği belirlendi. Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, katil zanlısının Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Malköy nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki Ş.A. olduğu belirtildi

PEŞİNİ BIRAKMADI

İddiaya göre, tüyler ürperten olay şöyle gelişti: Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde yaşayan Ş.A., bundan bir süre önce aynı muhitte oturan Fatma Şahin’e âşık oldu. Genç kızı ailesinden isteten Ş.A., olumsuz yanıt alınca çılgına döndü. İki aile arasında bu nedenle bir husumet başladı. Teklifinde ısrar eden çılgın âşık, geçtiğimiz yıl çıkan bir tartışmada Fatma Şahin’in babasını bıçakla yaraladı. Olayların daha da kötüye gideceğinden korkan Şahin ailesi, Fatma’yı Şırnak’ta oturan ablasının yanına gönderdi. Genç kız buradaki Şırnak Çok Programlı Lisesi 2’nci sınıfında eğitimine devam etmeye başladı. Ancak reddedilmeyi hazmedemeyen Ş.A., bir süre sonra Şırnak’ta Fatma’nın izini buldu. Genç kız önceki gün okuldan çıkıp evine giderken önüne çıkan Ş.A., konuşmak istediğini söyledi. İki genç, girdikleri inşaatta tartışmaya başladı. Gözü dönen Ş.A., aşkına karşılık alamadığı Fatma’yı, 24 yerinden bıçaklayarak katletti. Cinayetin ardından kayıplara karışan Ş.A.’nın, genç kızın babasını yaralama suçundan da bir yıldır arandığı belirlendi.

VALİDEN BAŞSAĞLIĞI

Fatma’nın ölümü arkadaşlarını yasa boğarken, Şırnak Valisi Selahattin Aparı, dün sabah Fatma Şahin’in öğrenim gördüğü Şırnak Çok Programlı Lisesi’ndeki 10 D sınıfını ziyaret ederek, öğrencilere başsağlığı dileğinde bulundu. Çok üzgün olduklarını söyleyen Vali Aparı, “Okullarda birtakım önlemler almaya karar verdik. Artık okula gelmeyen öğrenciler, 30 dakika içinde ailesine ve polise bildirilecek” dedi.