Pursaklar’da binlerce kişi aşure yedi

Ankara Pursaklar Belediyesi'nin düzenlediği programlarda binlerce vatandaşa aşure dağıtıldı.

Ankara Pursaklar Belediyesi’nin düzenlediği programlarda binlerce vatandaşa aşure dağıtıldı.

Aşure gününün önemi ve fazileti konusunda çok sayıda program düzenleyen Pursaklar Belediyesi yetkilileri, yaklaşık 4 bin kişiye aşure dağıttı. Bu önemli günlerde hemşehrilerini yalnız bırakmayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, içinde hicri yılbaşının da yer aldığı Muharrem ayının sadece aşure ile değil tarihteki birçok önemli olayların yaşandığı zaman dilimi olduğunu kaydetti. Selçuk Çetin, “Bu ay çok önemli bir aydır. Hz. Âdem’in tövbesinin kabulü, Hz. Nuh’un gemisinin tufandan, Hz. İbrahim’in ateşten kurtulduğu, Hz. Hüseyin’in şahadetinin olduğu bir aydır.” dedi.
    
    Hz.Yakub’un oğlu Hz.Yusuf’a kavuştuğu, Hz. Musa’nın Firavun’un baskısından kurtulduğu bu önemli ayda, komşuların birbirlerinin kapısını çalıp aşure dağıtmalarının önemine vurgu yapan Çetin, bu günlerin verimli bir şekilde değerlendirilmesi ve kardeşlik bağlarının daha da güçlü tutulması gerektiğini söyledi.

    Belediye’nin hanım evleri, Dede Torun Evleri, Nezaket Okulları, Erdemli Gençlik Kulübünde ve düzenlenen programlarda binlerce kişiye aşure dağıtıldı.