Pursaklar’da binlerce kişi sinema ve tiyatroyla buluştu

Sosyal ve kültürel belediyecilikte önemli bir yol kat eden Pursaklar Belediyesi 2011 yılında binlerce vatandaşı sinema ve tiyatro ile buluşturdu.

Sosyal ve kültürel belediyecilikte önemli bir yol kat eden Pursaklar Belediyesi 2011 yılında binlerce vatandaşı sinema ve tiyatro ile buluşturdu. Bir yılda 12 bin kişi sinema ve tiyatroya götürüldü.

    Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2011 yılı faaliyet raporunu açıkladı. Raporda bir yıl içerisinde 12 bin kişinin vizyondaki filmlere ve tiyatroya götürüldüğü vurgulandı. Bir yıl içerisinde çok sayıda organizasyona imza atan müdürlük, "Haydi Komşular Pikniğe" kampanyası düzenleyerek, komşular arasındaki bağı güçlendirmek; Engelliler Haftası'nda birçok vatandaşla piknik yaparak engelleri birlikte aşmak, sinema ve tiyatro etkinlikleri ile de kültürel zenginliklere katkıda bulunmak amacıyla faaliyet yaptı.

    Bu kapsamda Pursaklar Belediyesi'nin başlattığı "Haydi Komşular Pikniğe" organizasyonunda bin 370 kişi pikniğe götürüldü. Vizyondaki filmlere, aralarında öğrencilerin de bulunduğu toplam 2 bin 510 kişi; Devlet Tiyatrosu ve Başkent Tiyatrolarına bin 895, Saray Kültür Merkezi'ndeki tiyatro etkinliklerine de 7 bin kişi katıldı. "5. Dedeler Neneler İkinci Bahara Koşuyor" spor etkinliğine ise bin 500 kişi katıldı. Yarışma sonucu dereceye girenler torunları ile birlikte Kızılcahamam'a tatile gönderildi. Ayrıca 380 kişinin çeşitli illere cenaze ve nakil işlemi gerçekleştirildi.

    Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2011 yılı içerisinde çok sayıda Pursaklarlı vatandaşı gezilere götürdü. Bunlar arasında "Hz. Mevlana'nın 738. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri"ne 200 kişi, "Pursaklar Belediyesi Kültür Gezileri Programı" içerisinde Konya, İstanbul, Çanakkale, Aksaray, Kocaeli, Bursa, Alanya, Giresun, Kastamonu, Nevşehir, Urfa, İzmit gibi illere ise bin 180 kişi götürüldü.

    Faaliyet raporunu değerlendiren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, sosyal belediyecilikte ilkleri hayata geçirerek hizmetlerini sürdürdüklerini belirtti.