Putin’in striptiz salonu ortaya çıktı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in striptiz salonu ortaya çıktı..

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gizlice yaptırdığı iddia edilen striptiz salonu ortaya çıktı.

Rus muhalefet lideri Aleksey Navalny’nin geçtiğimiz yıl ortaya çıkardığı ve Putin’in gizlice yaptırdığını iddia ettiği sarayla ilgili yeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Şu anda hapiste bulunan Navalny’nin ekibinin ortaya saçtığı görüntülere Rus liderin vereceği tepki merak ediliyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başını ağrıtan saray görüntülerine yenileri eklendi. Karadeniz’de gizlice yaptırdığı iddia edilen konut, ülkede büyük tepkilere neden olmuştu. Bu sarsıntının kısa sürede bitmeyeceği, yeni fotoğraflarla daha ne anlaşıldı.

Rus muhalif Aleksey Navalny’nin yayınladığı deprem etkisi yaratan görüntüler, bir anda tüm dikkatleri Rusya’ya çekmişti. Sadece 24 saatte 20 milyondan fazla kişi tarafından izlenen görüntülerin ardından açıklamalar peş peşe geldi.

Rus milyarder Arkadi Rotenberg, Putin’e yakın iş insanları tarafından rüşvet olarak yaptırıldığı ve Putin’in kullanımına tahsis edildiği öne sürülen sarayın kendisine ait olduğunu açıkladı.

Navalny, Putin’in Rusya’nın güney Karadeniz kıyısındaki lüks mülklerinin, sızdırılmış kat planlarına sahip olduğunu ileri sürdü ve internet üzerinden hazırladığı platformda Putin’in mülkünde gizli bir tünel, yüzme havuzu, buz pisti ve kilise olduğunu da iddia etti.

Putin ise yaptığı açıklamada, 100 milyondan fazla izlenen videodaki iddiaları yalanlamıştı. Putin’e yakın iş adamlarından Rotenberg dün yaptığı açıklama ile sarayın kendisine ait olduğunu duyurdu.

Açıklamada “Birkaç yıl önce kreditörlerle anlaşma yaparak bu araziyi satın aldım” ifadeleri yer aldı. Rotenberg lüks yapının 1-2 yıl içinde tamamlanacağını otel olarak faaliyete gireceğini söyledi.

Aleksey Navalny ve ekibi sarayın “tarihin en büyük rüşveti” olduğunu öne sürüyordu. Boru hatları gibi altyapı projeleri inşa eden SGM şirketinin sahipleri arasında yer alan ünlü Rus iş adamı, Putin’in çocukluk arkadaşı ve judo partneri.

Rotenberg ve kardeşinin isimleri geçen yıl yayınlanan FinCEN yolsuzluk dosyalarında da yer almıştı.Rus iş adamı 2014’ten bu yana ABD’nin yaptırım listesinde bulunuyor. ABD’li yetkililer Rotenberg’in Rus liderliğine en yakın isimler arasında yer aldığı ve Putin’in projelerine destek olduğunu savunuyor.

Aleksey Navalny’nin ekibi, Vladimir Putin’in 1 milyar sterlinlik Karadeniz sarayının içinde striptiz odası olduğunu iddia ettikleri bir resim yayınladı.

Oda, hapisteki muhalefet lideri tarafından yayınlanan mülkün sızdırılmış ayrıntılı planlarına dayanan bilgisayar görüntülerinde daha önce resmedilmişti.

Ancak şimdi Navalny’nin ekibi, sarayın binlerce gerçek fotoğrafını bulduklarını ve bu görsellerin, bir sahne ile striptiz direği bulunan ve adı ‘nargile’ olarak bilinen bir ‘striptiz’ odasını doğruladığını iddia etti.

Resimlerin gösterildiği videoda yorum yapan kişi, “Striptiz salonu, nargile, ne istersen söyle, gerçekten de var ve hayal edebileceğimizden çok daha kötü görünüyor” diyor.