Putin’in ziyaretine ilişkin Ankara’dan açıklama

Rus lider Putin'in ziyaretine ilişkin Ankara'dan açıklama geldi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ziyaretine ilişkin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Rusya ve Ukrayna arasında bir çatışma olmasını istemiyoruz. Özellikle Rusya Federasyonu ile ABD arasındaki diyaloğun devam etmesini istiyoruz” dedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye yapacağı ziyarete ilişkin “Putin, Pekin Olimpiyatları’ndan sonra tarih verecek” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Orta Afrika Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sylvie Baipo Temon ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu, şu açıklamaları yaptı:

“Antalya Diplomasi Forumu’na Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ile Özel Temsilcisi Rubinyan’ın da katılacak.

Herkesin sesi burada duyulsun istiyoruz. Paşinyan en son Antalya diplomasi forumunu katılabileceklerini söyledi. Azerbaycan da geliyor. Herkes düşüncülerini söylesin.

Rusya ve Ukrayna arasında bir çatışma olmasını istemiyoruz. Özellikle Rusya Federasyonu ile ABD arasındaki diyaloğun devam etmesini istiyoruz. NATO’nun taleplerinin hem ABD ile hem Rusya ile paylaştık.

NATO, Rusya Federasyonu nezdindeki büyükelçisinin de yeniden göreve getirilmesini istedi.

Rusya ile zirvenin ev sahipliğini biz yapıyoruz. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Pekin Olimpiyatları’ndan sonra tarih verecek.”