Quaresma geri sayımı başladı

İtalya'da mekik dokuyan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibi yurda döndü.

TRANSFER için 1 günlüğüne İtalya’ya giden ancak kül bulutlarının havasahasını kapatması dolayısıyla 6 gün bu ülkede kalan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve Futbol Komitesi Üyeleri Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu dün nihayet yurda döndü.

5 günlük rötar nedeniyle yurda iner inmez yeri öpmek isteyen yöneticiler, Inter’li Ricardo Quaresma’nın transferi ile ilgili olumlu görüşmeler yaparken, Portekizli yıldızın Beşiktaş’a gelme ihtimalinin yüzde 50 olduğu belirtildi.

Çarşı protesto için yürüyecek

BEŞİKTAŞ taraftar grubu Çarşı, TFF’yi bugün düzenleyeceği yürüyüşle protesto edecek. 12.00’de Beşiktaş Köyiçi’nde toplanacak Çarşı’nın internet sitesinde şu açıklama yapıldı: “Federasyonda tezgâhlanan oyunlara dikkat çekmek için Futbol Federasyonu’na yürüyoruz. Beşiktaşımız ile çarpan yüreklerin bir çığ gibi büyümesini ve yürüyüşe katılmasını bekliyoruz.”

Sivas maçı hazırlıkları tam 10 eksikle sürdü

ŞAMPİYONLUK umutlarını 1-0’lık F.Bahçe yenilgisiyle iyice yitiren Beşiktaş, Sivas karşılaşmasının hazırlıklarını tam 10 eksikle sürdürdü. Cumartesi günü kırmızı-beyazlıları İnönü’de konuk edecek olan siyah-beyazlılar, düz koşunun ardından ısınma hareketlerine geçti ve çalışma yarı sahada çift kale maçla tamamlandı.

TEDAVİLERİNE devam edilen Ramazan, Nobre, Yusuf, Serdar, Holosko, Rüştü ve Ekrem antrenmana katılmazken, sakatlıklarından kurtulamayan İbrahim Toraman, Nihat ve Tabata ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

BJK Üniversitesi geliyor

BEŞİKTAŞ Kulübü Akademi İstişare Heyeti toplantısı dün yapılırken, Beşiktaş Üniversitesi’nin kurulmasıyla ilgili ön çalışmaların tamamladığı açıklandı. Başkan Yardımcısı ve İstişare Heyetleri Başkanı Erdoğan Toprak yönetiminde gerçekleştirilen toplantıya yöneticilerin yanı sıra birbirinden değerli akademisyenler katıldı. Yapılan çalışmaların yönetim kuruluna sunulacağı bildirildi.