Radyo DJ’leri Tarkan’ı sınıfta bıraktı!

Tarkan'ın İngilizce albümü 'Come Closer'ı, ünlü radyo DJ'lerine sorduk...

Tarkan’ın şöhret olup bir ayağını ABD’ye attıktan sonra çıkaracağını açıkladığı İngilizce albüm, bu açıklamadan yıllar sonra müzik marketlerdeki yerini aldı. Ancak Tarkan’ın uzun çalışmalar sonunda hazırladığı İngilizce albümü, Türkiye’nin ünlü radyo DJ’leri beğenmedi. İşte ünlü DJ’lerin Tarkan’ın büyük umut ve iddialarla müzik pazarına sunduğu İngilizce albümüyle ilgili görüşleri:

Hakan Gündüz Radyo D: “İngilizcesini anlayamadım”
“Albümü dinledim ama hiçbir şey anlamadım. Çünkü değişik bir İngilizce öğrenmem gerekiyor. Benim bildiğim İngilizce ile bir şey anlayamadım. Yabancı bir şarkıcının Türkiye’de Türkçe şarkı söylemesi gibi geldi bana. Tarkan da dışarıda öyle algılanabilir. Hiçbir dinleyicim de ‘Tarkan’dan bana şunu çal’ demedi.”

Pınar İnanç Best FM: “Çok kötü de değil, orta…”
“Tarkan albümünü ‘Doğu-Batı sentezi’ tarzında adlandırmış ama R&B tarzı var. Tarkan’ın İngilizce albümü beklenen ilgiyi görmüyor. Bunun nedeni uzun zaman ‘çıktı, çıkacak’ diye konuşulması, bu sürecin insanları yorması da olabilir. Şarkının internete düşmesi de buna yol açmış olabilir. Bir talihsizlik var. Radyoda çalıyoruz ama beklenen ilgiyi görmedi. Tarkan olduğu için döndürüyoruz. Beğenmedim ama çok kötü de değil, orta… Şarkılar içine çekmiyor. Belki de dinleye dinleye seveceğiz.”

DJ Ediz Radyo D: “Avrupa’da ses getirmez”
“Tarkan, Türk popunda gelmiş geçmiş en iyi ses. Ama albümü benim çok hoşuma gitmedi. Dinleyicilerden Tarkan’dan hiç istek almadım. Ricky Martin dinliyormuş gibi hissettim. Bu albümünün bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Dünyada ve Avrupa’da çok ses getireceğine inanmıyorum.”

Erkut Aktaş Show Radyo: “İnsanlar farkında bile değil”
“Yurtdışı için yapılmış bir albüm tarzı var. Eski albümleri kadar satacağını sanmıyorum. Birkaç şarkısını beğendim. Avrupa’da Tarkan’ın şarkıları ilgi görür. Albüm kötü olmuş diyemeyiz. Tarkan’ın bu albümüne çok fazla ilgi olmayacaktır. Tarkan’ın eski albümlerine bakarsanız insanlar sokaklarda, arabalarında, her yerde çalıyordu. Şimdi daha negatif bir hava var gibi. Birçok insan albümün çıktığının farkında değil.”

Sema Eryiğit (Sarı Şeker) Radyo D: “Hiç istek almıyor”
“Bu, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor. Umarım emekleri boşa gitmez. Önemli olan yurtdışında başarılı olması. Türkiye’de kaç kişi çok iyi İngilizce biliyor ki? Keşke bu albümü önce yurtdışında, sonra Türkiye’de çıkarsaydı. Eski şarkılarına daha çok talep var. İnanılmaz istek alıyorduk. Yeni albümüne ise ilgi yok. Belki yazın bir hareketlilik kazanır.”

Hakan Demir Radyo Viva: “Başlangıç noktası yanlış”
“Tarkan dünyaya açılan bir albüm yapıyor ve albümüne başlangıç noktası olarak Türkiye’yi seçiyor. Bu yanlıış. Ama yurtdışı için yapılan bir albüm olmadığını da düşünüyorum. Tarkan’ın İspanya, Portekiz ve Brezilya’da bile Türk olmayan fanatikleri var. İngilizce değil, Türkçe şarkılarını söylüyorlar. Keşke albümünde Türkçe şarkılar da olsaydı. Albüm beklediğimiz gibi çıkmadı. Ama üç şarkıyı beğendim.”

Hakan Aldemir Radyo 5: “Hayal kırıklığı”
“Tarkan’ın yeni albümü, bugüne kadar yaptıklarından çok farklı değil. Ancak insanlar on yıl bekleyince albümde daha büyük şeyler görmek istiyor. Diğer radyocu arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda da söyleyebilirim ki, Tarkan’ın bir önceki albümleri gibi ortalık yıkılmadı. Tarkan da karambole geldi gibi. İnsanlar da İngilizce albümü kafalarında çok büyüttüler ve daha fazla şey beklediler. Hayal kırıklığı yarattı. Bana göre albümde bir şarkı iyi.”