Rahip cinayetinin zanlısı tutuklandı

Rahip cinayetinin zanlısı O.A., 'silahla adam öldürmek' suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Trabzon Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

O.A., bugün öğlenden sonra hakimliğini Mehmet Özkan’ın yaptığı 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme sonucuna göre O.A, eski CMUK’un 104, yeni CMK’nın 100. maddeleri gereği ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Eldeki deliller, bulgular doğrultusunda ve suçu itiraf etmesi nedeniyle O.A. tutuklanırken, ‘Arkanda gizli bir güç, azmettirici var mı?’ şeklindeki sorulara ise susma hakkını kullanarak cevap vermedi.

1. Sulh Ceza Hakimi Mehmet Özkan yaptığı açıklamada, sanık O.A.’nın duruşmada susma hakkını kullandığını söyledi. Özkan, sanığın yargılama sürecinde konuşacağını söylediğini ifade etti. Baba Hikmet Akdin ve arkadaşları da duruşma salonun bulunduğu koridora geldi. Baba Akdin’in bitkin olduğu gözlendi.

O.A.(15) mahkeme sonucu tutuklanarak Trabzon Bahçecik E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. Zanlı 18 yaşını doldurmadığı için TCK’nın 31. maddesi gereğince 12 ile 15 yıl arasında yargılanacak. Ceza İnfaz Yasası gereğince cezası 3/2 oranında düşecek.