Rahip katili psikolojik tedavi görmüş!

Trabzon'daki rahip cinayetinin zanlısı O.A.'nın babası Hikmet Akdin, çocuğunun bir yıl önce psikolojik tedavi gördüğünü söyledi.

Akdin, oğlunun ekonomik sıkıntı çekmediğini, günde 5 YTL harçlık verdiğini söyledi. Baba Akdin, oğlunun bir yıl önce Trabzon Devlet (SSK) Hastanesi’nde psikolojik tedavi gördüğünü dile getirdi.

Olayın örgüt bağlantıları olduğu yönündeki iddialara tepki gösteren baba Akdin, “Bizim tarikatla marikatla işimiz olmaz.” dedi. Akdin, olayın karikatür olaylarına karşı yapılmış olma ihtimali yönündeki soruya ise “Hayır” cevabını verdi. Akdin, pazar günü oğlunu evde gördüğünü belirterek, çocuğunun çok sakin olduğunu, kendisinin de cinayeti oğlunun işlediğini pazartesi sabahı öğrendiğini vurguladı. Akdin, cinayetin işlendiği iddia edilen silahı polise kendisinin teslim ettiğini ifade ederek, “Evin yakınında bir poşet içerisinde buldum. Oraya oğlum mu bıraktı onu da bilmiyorum. Sonra poşetteki silahı polise teslim ettim.” diye konuştu.

Akdin, oğlunun devamsızlık nedeniyle sınıfta kalmadığını da ileri sürerek, “Oğlum hep taktir, teşekkür almıştır.” şeklinde konuştu.

O.A.’nın okuduğu Fatih Lisesi yöneticileri ise dün yaptıkları açıklamada, zanlının devamsızlık nedeniyle sınıfta kaldığını söylemişlerdi.