Rahşan Ecevit köpeğe sahip çıktı

Rahşan Eevit'in OR-AN'daki evinin bulunduğu yerde bir otomobil köpeğe çarpıp kaçtı.

Köpeği gören Ecevit evinden çıkarak, ilk müdahaleyi yaptı. Korumalarına verdiği talimatla veteriner çağırtan Ecevit, evine çıktı. Yaklaşık 1 saat sonra olay yerine belediye aracının gelmesinden sonra evinden çıkan Rahşan Ecevit, köpeğin arabaya konulmasından veterinerliğe götürülmesine kadar takip etti.

Rahşan Ecevit, OR-AN’daki evinin önünde otomobil çarpması sonucu yaralanan köpeğe ilk müdahaleyi kendisi yaptı. Korumaları tarafından ağzı ve boynu bez bir sargı ile bağlanan köpek için veteriner çağırdı. Yaklaşık 1 saat sonra olay yerine belediye aracının gelmesinden sonra evinden çıkan Rahşan Ecevit, köpeğin arabaya konulmasına eşlik etti. Belediye arabasına konulan köpek veterinere götürülürken, Rahşan Hanım da kendi aracına binerek aracı Çankaya Evcil Hayvanlar Binası’na kadar takip etti.

Kazayı görmediğini söyleyen Rahşan Ecevit ameliyata alınan köpeğe yapılan müdahaleyi sonuna kadar takip etti. Köpeğin son durumunu öğrenen Rahşan Ecevit oradan ayrılarak OR-AN’daki evine döndü.

Veterinerlerin yaptığı müdahalenin ardından, köpeğin arka bacağının kırık olduğu ve karın bölgesinin yırtıldığı öğrenildi.