Rapor gecikti tecavüzcüler serbest kaldı!

Bursa'da iki kadına tecavüz eden 3 kişi, Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen raporun gelmemesi üzerine tahliye edildi.

Münevver Karabulut, Hüseyin Üzmez, Güler Zere ve diğerleri… Adli Tıp Kurumu’nun skandal raporlarına bir yenisi Bursa’da eklendi.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde geçtiğimiz yıl çay bahçesine çağırdıkları 52 yaşındaki kadına tecavüz eden, 35 yaşındaki kadına da tecavüze yeltendikten sonra işkence yapan 3 kişi yakalandı.

Saldırganlar, tecavüze yeltendikleri kadının vücuduna kırık cam parçalarıyla zarar vermiş, cep telefonu ve ziynet eşyalarını gasp etmişti.

23 yaşındaki Serhat Bayram, 22 yaşındaki İbrahim Altın ve 27 yaşındaki Harun Mert Çelikcan’ın yargılandığı davada ilginç bir gelişme yaşandı.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanıkların ‘cinsel istismar’ ve ‘yağma’ suçlarından 24’er yıl hapsi isteniyordu.

Serhat Bayram, daha önce verdikleri “Bize suçlamada bulunanlar hayat kadını. Olay günü cep telefonu ile kendilerini arayıp ilişkiye girmek için anlaştık. Ş. kabul ederken arkadaşı ayrıldı. Sonra bize suçlamada bulundu. Kendisine tecavüz etmedik, para ve cep telefonunu ise gasp etmedik” ifadesini yineledi.

Mahkeme heyeti duruşmayı ertelerken, Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen raporun gelmemesini dikkate alıp sanıkların tahliyesine karar verdi.