Rasim Kara Türkiye’ye dönüyor

Beşiktaş eski Teknik Direktörü Rasim KARA, Azerbaycan 1. Lig takımlarından Hazar Lankeran ile olan mukavelesinin mayıs ayında sona ereceğini ve 2-3 gün içerisinde Türkiye döneceğini açıkladı.

Bakü’de Kafkas Üniversitesi Spor Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği ayın spor konuğu paneline katılan Rasim Kara, “Azerbaycan’ı ve Lenkeran şehri taraftarlarını çok sevdim, fakat buna rağmen kalıp kalmama konusunda kesin bir karar vermedim.

.Hazar Lenkeran takımı ile sözleşmem 2006 Mayıs ayına kadardı.Hafta sonu Türkiye döneceğim ve mayıs ayında Kulüp Başkanı Mübariz Mensimov ve yönetim kurulu ile oturup konuşacağım.Gerek Türkiye’den gerek Azerbaycan ve yurt dışından birçok teklifler var.Hepsini bir değerlendirme yaptıktan sonra sağlıklı bir karar vereceğim. Fakat genel menajer olarak değil, teknik direktör olarak çalışmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Ailesinin de Kafkaslardan göçmen gelen Çerkezlerden olması nedeniyle Kafkaslara ve Kafkas halklarının kendine özgü kültürlerine her zaman ilgi duyduğunu belirten Kara,”Azerbaycan’dan gitmeyi düşünüyorum, fakat kalabilirim de. Futbol dünyasının içinden gelmiş ve daha sonra antrenör ve teknik direktör olarak çalışmış biriyim. Her zaman sporun, futbolun içinde birisi oldum. Fakat şuan kendimi genel menajer olarak değil, teknik direktör olarak futbol dünyasında görmek istiyorum.Genel menajerlik daha ileriki yıllarda düşünebileceğim bir şey” değerlendirmede bulundu.

Üniversiteli öğrencilerin verdiği sorulara samimi cevaplar veren Kara, “Bugüne kadar hiçbir medya mensubuna, kulüp başkanına veya yöneticisine, partilisine,işadamına ağız açıp demedim ki beni falan-filan kulübe getirin.Bu benim prensiplerime ve aile terbiyeme herzaman ters düşen bir harekettir.Fakat bugün maalesef Türk futbolu içinde bu tür olayların meslektaşlarım tarafından yapılmasını görmek beni ziyadesi ile üzüyor” biçiminde konuştu.

Programın sonunda Üniversitenin Rektörü Prof.Dr Ahmet SANİÇ günü anısına Rasim KARA’ya hediye ve plaket takdim etti.