Raul Meireles derbide forma giyebilecek mi?

Bu akşamki Galatasaray maçında Meireles forma giyebilecek mi?

Sakatlıkları nedeniyle 3 maçtır formasından uzak kalan Gökhan Gönül ile 4 haftadır oynayamayan Raul Meireles, bugünkü Galatasaray derbisiyle birlikte sahalara dönecek.

Teknik direktör Ersun Yanal’ın vazgeçemediği isimlerden olan Gökhan Gönül ile Raul Meireles’in özlemi derbiyle birlikte bitiyor.

29 Eylül’deki Gençlerbirliği maçı sonrasında sakatlanan ve Trabzonspor, Kayseri Erciyes, Gaziantep ile Bursaspor karşılaşmalarında forma giyemeyen Portekizli yıldızla, Trabzonspor mücadelesinin ardından sakatlanan Gökhan Gönül’ün tamamen iyileştiği ve derbide takımdaki yerlerini alacakları belirtildi. Hafta başından bu yana takımla antrenman yapan ve durumları çok iyi görünen iki oyuncusuna forma verecek olan teknik direktör Ersun Yanal’ın, sakatlık sonrası Bursaspor deplasmanında ikinci yarıda oyuna dahil olan Kaptan Emre’yi de ilk 11’de oynatmayı düşündüğü belirlendi. Gökhan Gönül’ün dönüşüyle birlikte, Mehmet Topuz yedek kulübesine dönerken, son haftalarda 11’de forma giyen Baroni’nin de yerini Kaptan Emre’ye bırakacağı kaydedildi.

Raul Meireles ise sarı kart cezalısı Alper Potuk’un yerine görev yapacak. Yanal’ın, Webo’ya da ilk 11’de şans vermesi bekleniyor. Böylece Fenerbahçe, son Bursaspor maçının 11’inden 4 değişiklikle derbiye çıkacak.